kwiecień 2023

nd pn wt śr czw pt sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

« Autodesk Inventor - Ramiona połączone cięgnem | Main | Przebiegi rurowe w Autodesk Inventor »

23 luty 2012

Comments

Feed You can follow this conversation by subscribing to the comment feed for this post.

Maciej

Witam

Mam problem polegający na złożeniu tłoka i cylindra w ten sposób, aby cylinder był nieruchomy a tłok się poruszał. W moim wydaniu tłok wychodzi na boki cylindra, jak to poprawić.

Pozdrawiam

Maciej

Przemyslaw Sokolowski

Najprościej będzie narzucić unieruchomienie cylindra w Inventorze. Następnie przypisać wiązanie zestawiające oś cylindra z osią tłoka. Sprawdzić czy tłok poprawnie się porusza. Następnie przechodzimy do symulacji dynamicznej. Jeżeli w ustawieniach symulacji dynamicznej mamy włączoną opcję "Automatycznie przekształcaj wiązania w standardowe połączenia" to nic więcej nie musimy robić. Inventor sam zdefiniuje połączenie cylindryczne między cylindrem a tłokiem.

Bartosz

Witam,
mam pytanie dotyczące trochę starszej prezentacji. Automatyczne wstawianie podziałki jest bardzo przydatne, idąc krok dalej chciałbym dodać regułę, która automatycznie wstawi datę do mojej tabeli,
i tutaj pytanie za pomocą jakiego kodu mogę pobrać z inventora aktualną datę?

Pozdrawiam
Bartosz

Przemyslaw Sokolowski

To jest bardzo proste:

Aktualna_data=Today()

Bartosz

Czyli postępuje podobnie jak w przypadku aktualizacji podziałki tylko wpisuje inny kod reguły iProperties.Value("Custom", "Data")=Aktualna_data=Today()?

Przemyslaw Sokolowski

Tak szybko się nie da. Trzeba to zrobić w dwóch krokach.
Odczyt daty:
Aktualna_data=Today()

Zapis do iProperties:
iProperties.Value("Custom", "Data")=Aktualna_data

Bartosz

teraz jest ok. Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Michał

Witam,
Mam problem z wykresami w symulacji dynamicznej podczas symulowania ruchu przekładni zębatej. Po zadaniu prędkości na wale napędzającym chciałbym odczytać moment obrotowy. Jednak wynik jaki otrzymuję nie zaczyna się od 0 tylko od jakiejś określonej wartości. Proszę o informację co można zmienić, aby wykres momentu przebiegał poprawnie.
Pozdrawiam Michał

Przemyslaw Sokolowski

A czy zadana prędkość ma stałą wartość? Czy też zmienia się w czasie od zera do ustalonej wartości. Jeżeli od razu jest stała to i moment od razu przyjmuje określoną wartość.

Michał

Zadaję położenie kątowe(mój błąd:) przypominające funkcję sinus tyle że z większą amplitudą. Startuje w 0 prędkość i przyspieszenie też. Natomiast moment "całkowity" startuje od pewnej wartości. Zauważyłem, że w niektórych przypadkach (mam kilka takich mechanizmów) wykres momentu względem jednej z osi np z przebiega poprawnie jednak z zaniżonymi wartościami. Czy brak powiązania zespołów względem płaszczyzn może mieć jakiś wpływ ?

Przemyslaw Sokolowski

Brak niektórych wiązań może mieć wpływ na wyniki. Raz miałem sytuację dwóch siłowników pracujących w tym samym czasie i w analizie wychodziło, że jeden nie pracuje (siły były równe zero). Po dodaniu brakujących wiązań nagle siłownik zaczął "pracować". Trudno powiedzieć co jest nie tak, ale proponuję najpierw maksymalnie uprościć model przez zrezygnowanie ze zbędnych komponentów. Dopiero po uzyskaniu oczekiwanych wyników symulacji proszę dodawać usunięte wcześniej komponenty.

Wojciech Kierzk

Witam robie projekt na zaliczenie na studiach mam problem przy analizie naprężeń czy ta strona dalej działa ?

The comments to this entry are closed.