Na prośbę jednego z użytkowników postanowiłem przypomnieć podstawy pracy z wykorzystaniem generatora przebiegów rurowych w Autodesk Inventor Professional 2012. Zapraszam na prezentację.
Post a comment
Your Information
(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)
W niedalekiej przyszłości czeka mnie zrobienie prostej instalacji.
Czy jest jakiś prosty sposób, na wstawienie kolanka o dowolnym kącie np. 38' w tak zbudowanym przebiegu rurowym ?
Często się zdarza, że kąt jest zmienny i nie wiem z góry jaką będzie miał wartość.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to zrobienie takiej gotowej części wcześniej i manualne wstawienie do rurociągu.
Posted by: Marcin | 05 marzec 2012 at 18:56
Zgadza się, w takim przypadku prościej będzie zrobić taką część, opublikować w bibliotece Content Center i wstawiać ręcznie.
Posted by: Przemyslaw Sokolowski | 05 marzec 2012 at 21:54
Szukam jakiś informacji o tworzeniu przebiegów rurowych.
Skonfigurowałem sobie własny styl rurociągu z zagięciami, chcę utworzyć automatyczną trasę, klikam punkt początkowy i końcowy trasy. Przebieg, który proponuje mi program skłąda się z 5 segmentów, gdy tak naprawdę wystarczył by dwa z kątem 90 stopni pomiędzy nimi. Nie wiem co zrobić, a by program faktycznie tworzył najprostszy przebieg.
Posted by: Damian Truszkowski | 17 grudzień 2012 at 12:27
Czasami końcówki rurociągu nie są w 100% do siebie prostopadłe i wtedy program kombinuje jak by tu wszystko połączyć i stąd te 5 segmentów. Proszę też sprawdzić czy w stylu zdefiniowane są tylko złączki 90 stopni (wymusi to tworzenie prostopadłych przebiegów). Na ilość segmentów może też wpływać maksymalna długość pojedynczego odcinka rury. Jeżeli jest za krótki to Inventor będzie składał rury z mniejszych kawałków. Jeżeli to nie pomoże to proszę jeszcze spróbować ręcznie poprowadzić rurociąg zatrzymując kursor myszy na osi manipulatora i wprowadzając długość odcinka z klawiatury.
Posted by: Przemyslaw Sokolowski | 17 grudzień 2012 at 12:42