kwiecień 2023

nd pn wt śr czw pt sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

« Autodesk Inventor - Przetłoczenia w blachach | Main | Inventor Simplification Technology Preview »

19 kwiecień 2012

Comments

Feed You can follow this conversation by subscribing to the comment feed for this post.

Marcin

Panie Przemku, chciałbym się dowiedzieć czy zaprezentowany przez Pana powyżej program będzie to odrębny program do analizy wytrzymałościowej? Czy wkomponowany w Inventor Fusion? Czy może następca Autodesk Simulation Multiphysics?

Dziękuje za odpowiedź

Przemyslaw Sokolowski

Trudno mi powiedzieć jaka będzie przyszłość tego produktu, jednak obserwując inne aplikacje z labs.autodesk.com widzimy, że większość technologii trafia na rynek albo w postaci odrębnych produktów, albo jest wbudowywana w już istniejące. Na razie wygląda to jak kandydat na odrębny produkt, jednak daleko mu jeszcze, pod względem dostępnych analiz, do konkurowania z Simulation Multiphisics. Musimy jeszcze trochę poczekać, żeby zobaczyć jak będzie naprawdę.

Paweł L.

Mam problem
Pobrałem z podanego przez Pana adresu aplikację, zainstalowałem bez jakichkolwiek problemów. Uruchamiam program, jest okno powitalne, wybieram nową symulację, otwiera się okno wyboru pliku, wskazuję... i tu zaczyna się problem... program nie wczytuje pliku tylko, otwiera się kolejne okno z narzędziami do przeprowadzenia symulacji, ale modelu nie widać. W Browserze po lewej stronie zamiast ikonki z nazwą otwartego pliku (jak na Pana prezentacji) pojawia się ikonka z napisem FusionComponent. Klikając na nią mogę wyrysować nowy komponent, ale o otwarciu istniejącego nie ma mowy. Chyba, że ja coś źle robię. Dodam, że próbowałem otwierać stare pliki i dopiero co utworzone. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?. Pozdrawiam

Przemyslaw Sokolowski

Szczerze mówiąc nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania. U mnie wszystko ruszyło bez problemu. Nic nie musiałem wcześniej konfigurować.

Paweł L.

Mogę podesłać Panu plik, ażeby Pan spróbował go otworzyć?
Paweł L.

Kamil O.

Mam dokladnie ten sam problem i probowalem kilku roznych plikow inventora. Zdaje mi sie ze to chyba problem ze zbyt duzym przyblizeniem modelu bo przy obracaniu widac ze kolor tla sie zmienia aczkolwiek nie da sie odzoomowac tego :/

Przemyslaw Sokolowski

Zauważyłem, że w widoku perspektywicznym czasami trudno jest zoomować. Proszę spróbować przełączyć tryb wyświetlania izometryczny (Options).

@Paweł L, proszę mi podesłać plik. Zobaczę jak się u mnie otwiera.

Paweł L.

Pozwoliłem sobie wysłać do pana plik. Dodam, że próbowałem otwierać rożne pliki tworzone w przeszłości i na 20 otwieranych udało się otworzyć 2. Reszta nie wchodzi, a objawy są takie jak pisałem w pierwszym poście
Paweł L.

PIT

U mnie ten sam problem , ale pocieszam się,że nie tylko ja go mam.
Otwiera mi tylko stare wersje plików, żadne .itp lub . iam z wersji Inventor 2012 poza wyjątkami jak części z biblioteki Conent Center.
Podejrzewam , że sciąganie programu z strony ;LAB>>>>" daje te efekty. Słyszałem ,że program z płytki - chyba w posiadaniu Procad - nie ma tych błędów.

Przemyslaw Sokolowski

Problem się wyjaśnił. Simulus czyta bez problemu modele zapisane w Inventor 2013. Przynajmniej tak było w przypadku zgłaszanym przez Pawła L. Jego modelu też nie udało mi się wczytać dopóki nie zapisałem go formacie 2013. Jeżeli nie macie jeszcze Inventor'a 2013 proponuję zapis modelu do STEP lub SAT.

Pawel L.

Potwierdzam 100% pewna metodą jest wyeksportowanie pliku np. do STEP-a i wczytanie do Simulusa.
Paweł L.

The comments to this entry are closed.