W końcowym procesie projektowania niektórych elementów powstaje potrzeba wyceny kosztów produkcji. W przypadku elementów blachowych poznanie długości krawędzi cięcia pozwoli poznać koszty pracy wycinarki. W przypdaku projektatnów mebli może to być konieczność wyznaczenia długości obrzeży. Za pomocą iLogic i odrobiny VBA można takie zagadnienie dość szybko rozwiązać. Zapraszam na prezentację
Post a comment
Your Information
(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)
Komentarz bez związku z tą prezentacją, ale nie znalazłem innej możliwości zadania Panu pytania.
Czy jest w Inventorze możliwość odznaczania profili podczas podczas tworzenia wyciągnięcia lub obrotu? Czasami przypadkiem zaznaczy się zły profil i trzeba operację zaczynać od początku. To samo dotyczy zaokrąglania/fazowania krawędzi.
Posted by: Patryk | 17 styczeń 2013 at 12:49
shift
Posted by: Ma | 17 styczeń 2013 at 18:42
z shiftem spróbuj..
Posted by: Ja | 17 styczeń 2013 at 21:57
Panie Przemysławie
Po pierwsze wszystkiego najlepszego w Nowym roku i dziękuje za wspaniale prezentacje, które śledzę od dłuższego czasu.
Mam pytanie dotyczące dzisiejszej prezentacji.
Cały program rozumień ale mam pytanie:
Skąd jest parametr "el_szkicu" ?
Pozdrawiam z wyrazami szacunku
Robert Oleszczuk
Posted by: Robert Oleszczuk | 21 styczeń 2013 at 22:06
El_Szkicu to inaczej mówiąc obiekt. Jego nazwa jest praktycznie dowolna. Jest to zmienna dla naszego wewnętrznego użytku. W tym przypadku reprezentuje on kolejno każdy element szkicu (linie, punkty, łuki itd). Pętla For Each ... Next bieże po kolei każdy element szkicu i podstawia go pod El_Szkicu. Tej zmiennej nie musimy definiować w regule bo iLogic sobie z tym radzi. Gdybyśmy ten sam kod musieli napisać w VBA to wypadałoby tą zmienną wcześniej zdefiniować. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem tego jeszcze bardziej.
Posted by: Przemyslaw Sokolowski | 22 styczeń 2013 at 09:40
Dziekuje za byskawiczną odpowiedź. Czyli jak dobrze zrozumiałem wystarczyło w pętli For Each podać dowolną nazwę parametru i potem używać ją w następnych liniach kodu. Ja pracuje w wersji angielkiej programu i trochę mnie to zmyliło. Jeszcze raz dziękuje. Nigdy nie programowałem i dopiero od jakiegoś czasu próbuje wdrożyć iLogic w pracy i przynosi to fantastyczne efekty a pana prezentacje są wspaniałą kopalnią wiedzy. Pozdrawiam serdecznie.
Posted by: Robert Oleszczuk | 22 styczeń 2013 at 10:14